Genç Türkücü Okan Çakmak; “Türkü ticari kaygıyla yorumlanamaz”

BURADASIN

İlk albümü “İz” sonrası çizgisini bozmadan Türkülerle yoluna devam eden Okan Çakmak, iki albüm birden çıkarmayı hedefliyor.

Genç Türkücü Okan Çakmak; “Türkü ticari kaygıyla yorumlanamaz”

İlk albümü “İz” sonrası çizgisini bozmadan Türkülerle yoluna devam eden Okan Çakmak, iki albüm birden çıkarmayı hedefliyor. Korana virüsü ile alakalı telaş devam ederken aranjörü ile stüdyoya kapandığını ve hem işini yapıp hem de kendini izole ettiğini ifade eden Okan Çakmak, “Türkü ticari kaygı ile yorumlanmaz ve başarıya ulaşılmaz, bu işimde olduğu gibi para kazanma arzusuyla müzik yapmadım” vurgusunu da yaptı.

Genç türkücü aynı zamanda 2000 yılında şelpe (pençe) tekniği ile ilgili teknik araştırmalara başlayan Okan Çakmak’ın bu araştırmaları birçok dergi ve gazetede yayınlanarak büyük bir başarıya imza attı.

 

Arif SAĞ, Musa EROĞLU, Erdal ERZİNCAN, Kubilay DÖKMETAŞ ve Gülşen KUTLU gibi çok değerli hocalarını örnek aldığını sözlerine ekleyen başarılı yorumcu Okan Çakmak “Amacım gün yüzüne çıkmamış eserleri dinleyici ile buluşturmak. Türküler bizlerin geçmişi bu geçmişi geleceğe taşımak en büyük hedefim. Türkülerin yaşanmışlıkları var her Türkünün bir dokunuşu var. Türküler bir yaşam tarzıdır. Türküleri kim doğru, kim aslına uygun yorumluyorsa onu dinlemekte fayda var” dedi.

 

Bu Yazi Toplam da okundu


Bu Yaziyi Paylaş :

Genç Türkücü Okan Çakmak; “Türkü ticari kaygıyla yorumlanamaz” Konusuna Ait Etiketler

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


TemaHEX