Sedat Peker’i tehdit etmişti, gözaltına alındı

BURADASIN

 

Ardımızda bırakmış olduğumuz günler içerisinde sosyal medya hesabı üzerinden paylaşmış olduğu bir video aracılığıyla Sedat Peker’i tehdit etmiş bulunan ”Hanımağa” lakabına sahip Güniz Akkuş’un gözaltına alındığı açıklandı. 13 tane şüpheli şahsı yakın takip altına almış bulunan polis ekipleri, İstanbul ilinin yanı sıraAdıyaman ili ile birlikte Ankara ili, Bursa ili, Antalya ili, Mersin ili ve Kocaeli ili de dahil toplamda yedi tane değişik ilde operasyon gerçekleştirdi. ”Hijyen” ismi verilmiş olan operasyon kapsamında şu zamana dek on kişi gözaltına alınmış oldu. Operasyon esnasında silah ile birlikte suç unsurlarının da ele geçirilmiş olduğu bilgisine ulaşıldı.

Operasyon esnasında, Sedat Peker’i tehdit videosu çekerek gündeme gelmiş olan ”Hanımağa” ismiyle tanınan Güniz Akkuş da gözaltına alınmış oldu.

Güniz Akkuş, on beş yaşına dek ailesi ile birlikte Almanya’da yaşamını sürdürdü. Tatil amacıyla gelmiş olduğu Antalya ilinde gözüne çarpan motorlu polis ekiplerinden Yunuslar’a hayran kalmış olan Akkuş, polis olma konusunda bir karar verdi. Almanya’da yer alan arkadaş çevresinden hiç bir şekilde hoşnut olmayan ailesi, Türkiye’ye gelip polis olması konusunda razı oldu. Arkadaşlarının hızlı olmasının yanı sıra atak ve de başına buyruk bir insan olarak tanımladığı Güniz Akkuş, takışmış olduğu amirinin açtırmış olduğu soruşturmanın sonrasında ise Kilis’e sürgün edilmiş oldu. Daha sonrasında ise yine aynı amirini tehdit ettiğinden dolayı meslekten ihraç edilmiş oldu.

Hanımağa lakabına sahip olan Güniz Akkuş, görevden ihraç edilmesinin hemen sonrasında İstanbul iline geri döndü. Suç dünyasını yakınen tanımakta olan 28 yaşında bulunan Güniz Akkuş, burda da 20 kişiden oluşan bir haraç çetesi kurmuş oldu. İstanbul ilinde yer alan eğlence mekanları içerisinde kenisini Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevli bir emniyet amiri pozisyonunda tanıtarak haraç talep eden ”Hanım ağa” ilk olarak Etiler bölgesinde yer alan ufak barları hedef seçmiş oldu. Zaman içinde sosyetenin takılmakta olduğu çok ünlü mekânları da haraca bağlamış olduğu ileri sürüldü. Güniz Akkuş en son ise ünlü eğlence merkezlerinden biri olan Reina’yı hedef seçtiğinde yakayı ele verdi.

Bu Yazi Toplam da okundu


Bu Yaziyi Paylaş :

Sedat Peker’i tehdit etmişti, gözaltına alındı Konusuna Ait Etiketler

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


TemaHEX